Innowacja „Kolorowe dźwięki klawiatury” trwa już prawie cały rok szkolny. W tym czasie uczniowie, którzy cyklicznie poznawali tajniki nauki gry na instrumentach klawiszowych, uczyli się gry różnych popularnych utworów takich jak „Wlazł kotek”, „Kurki trzy”, „Sto lat”, „Kukułka”, „Taniec Eleny”, „Halleluja” oczywiście po drodze były kolędy i różne utwory okolicznościowe. Uczniowie mogli doświadczać gry na rozkładanej przenośnej klawiaturze, na elektronicznym keyboardzie, aby poczuć pod palcami różnice w grze na profesjonalnym instrumencie, jakim jest pianino. Kolorowe dźwięki sprawiają, że muzyka staje się bardziej przystępna i przyjemna. Dzięki wykorzystanej metodzie nawet osoby bez wcześniejszego doświadczenia mogły szybko zagrać pierwsze melodie i czerpać radość z tworzenia muzyki. Obserwowanie dzieci, które same proszą się o wyjęcie „kolorowej klawiatury” i które z taką chęcią ćwiczą i doskonalą technikę swojej gry to największa nagroda, jaką może sobie wymarzyć nauczyciel muzyki.

Małgorzata Jaroszyk