Tym razem w ramach naszych zajęć wybraliśmy się na spacer nad Jezioro Miejskie, żeby obejrzeć murale o tematyce przyrodniczej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z kształtami liści ulepionych z gliny (a nawet je trochę pomacać😉) i dowiedzieć się, jakie drzewa liściaste rosną w okolicy. Obejrzały także mural z kwietną łąką, jednak najwięcej emocji wzbudził oczywiście jamnik i rosnące na trawniku dmuchawce. Mimo kiepskiej pogody to był wyjątkowo udany spacer.

 

Tekst i zdjęcia: Danuta Drzewiecka-Piechowiak, Joanna Donderowicz