Czy są wśród nas jacyś miłośnicy klocków LEGO? Wielu! Pięcioro uczniów (Matylda Kostecka, klasa 2a, Tomasz Borowczak, klasa 4a, Bartosz Wojtkowski, klasa 5a, Ines Kobus, klasa 8b, Agata Wojtkowska, klasa 8b) zdecydowało się podzielić swoją kolorową pasją, tworząc wystawę na głównym korytarzu szkolnym. Klocki LEGO są dla nich metodą na relaks i naukę cierpliwości, ale też sposobem na poznawanie świata i kreatywność. Cieszymy się, że mogliśmy obejrzeć przynajmniej część tych niesamowitych kolekcji.

A czy wiecie, od jakiego zwrotu pochodzi nazwa najsławniejszych klocków na świecie? Od duńskich słów „leg godt", co oznacza „baw się dobrze". Wszystkim fanom LEGO życzymy zatem wspaniałej zabawy!

JD, DD