- Szczegóły
- Artur Makowski
- Kategoria: z-zycia-szkoly
- Odsłony: 190
Klasy czwarte wraz z wychowawczyniami i opiekunem brały udział w wycieczce autokarowej edukacyjno-integracyjnej „Szlakiem Piastowskim”. 19 maja była ku temu wspaniała okazja.
Najpierw uczniowie oglądali replikę wczesnosłowiańskiego grodu w Pobiedziskach, gdzie dzieci poznały historię broni i tradycji militarnych okresu pierwszych Piastów. Mogły stanąć w szranki i spróbować zdobyć gród.
Kolejnym punktem wycieczki była wyspa Ostrów Lednicki, gdzie po przepłynięciu promem dzieci widziały ruiny pallatinum książęcego pierwszych władców Polski.
Po przyjeździe do Gniezna uczniowie zwiedzali z przewodnikiem Archikatedrę Gnieźnieńską, zapoznali się z historią świętego Wojciecha – podziwiali Drzwi Gnieźnieńskie oraz odwiedzili podziemia z grobami biskupów.
Po posiłku w dobrych humorach i z zakupionymi pamiątkami dzieci wróciły do domu.
Dziękujemy Biuru Turystycznemu „Gaja” za moc wrażeń i dawkę historii.
- Szczegóły
- Artur Makowski
- Kategoria: z-zycia-szkoly
- Odsłony: 179
19 maja klasy drugie uczestniczyły w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Biskupina. Już od samego rana wszystkim dopisywały dobre humory i nie brakowało emocji związanych z wyjazdem. Pierwszym punktem naszej wyprawy była przejażdżka kolejką wąskotorową ze Żnina do Biskupina. Podróż była dla dzieci niezwykłą atrakcją.
Po dotarciu na miejsce uczniowie zwiedzili słynną osadę archeologiczną, poznając historię oraz codzienne życie dawnych mieszkańców Biskupina. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły również w warsztatach edukacyjnych, podczas których mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek o dawnych zwyczajach i pracy ludzi żyjących przed wiekami. Nie zabrakło także czasu na zakup pamiątek oraz wspólny, smaczny obiad.
Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Gnieźnie. Tam uczniowie zwiedzili Katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha, poznając historię jednego z najważniejszych zabytków w Polsce.
Wieczorem szczęśliwie wróciliśmy do domu. Dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone i pełne pięknych wspomnień.
M. Borowczak
- Szczegóły
- Artur Makowski
- Kategoria: z-zycia-szkoly
- Odsłony: 173
- Szczegóły
- Artur Makowski
- Kategoria: z-zycia-szkoly
- Odsłony: 106
- Szczegóły
- Artur Makowski
- Kategoria: z-zycia-szkoly
- Odsłony: 80
W ramach innowacji pedagogicznej „Kaligrafia i ortografia” uczniowie klas czwartych i piątych z naszej szkoły podczas majowych lekcji języka polskiego wykonywali lapbooki, w których prezentowali poznane do tej pory w szkole zasady ortograficzne. Stały się one podsumowaniem dotychczasowej wiedzy ortograficznej i umiejętności kaligrafii ćwiczonej w I półroczu. Uczniowie w pracy indywidualnej lub grupowej mogli w nich zamieścić: quizy, rebusy, poznane zasady, przykładowe dyktanda, krzyżówki …
To zeszyt powtórkowy, który może się rozwijać wraz z doskonaleniem przez ucznia wiedzy i umiejętności w kolejnych latach edukacji.
Efekt pracy można zobaczyć na zdjęciach.
JR SM