Klasy czwarte wraz z wychowawczyniami i opiekunem brały udział w wycieczce autokarowej edukacyjno-integracyjnej „Szlakiem Piastowskim”. 19 maja była ku temu wspaniała okazja.

Najpierw uczniowie oglądali replikę wczesnosłowiańskiego grodu w Pobiedziskach, gdzie dzieci poznały historię broni i tradycji militarnych okresu pierwszych Piastów.  Mogły stanąć w szranki i spróbować zdobyć gród.

Kolejnym punktem wycieczki była wyspa Ostrów Lednicki, gdzie po przepłynięciu promem dzieci widziały ruiny pallatinum książęcego pierwszych władców Polski.

Po przyjeździe do Gniezna uczniowie zwiedzali z przewodnikiem Archikatedrę Gnieźnieńską, zapoznali się z historią świętego Wojciecha – podziwiali Drzwi Gnieźnieńskie oraz odwiedzili podziemia z grobami biskupów.

Po posiłku w dobrych humorach i z zakupionymi pamiątkami dzieci wróciły do domu.

Dziękujemy Biuru Turystycznemu „Gaja” za moc wrażeń i dawkę historii.

 

19 maja klasy drugie uczestniczyły w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Biskupina. Już od samego rana wszystkim dopisywały dobre humory i nie brakowało emocji związanych z wyjazdem. Pierwszym punktem naszej wyprawy była przejażdżka kolejką wąskotorową ze Żnina do Biskupina. Podróż była dla dzieci niezwykłą atrakcją.

Po dotarciu na miejsce uczniowie zwiedzili słynną osadę archeologiczną, poznając historię oraz codzienne życie dawnych mieszkańców Biskupina. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły również w warsztatach edukacyjnych, podczas których mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek o dawnych zwyczajach i pracy ludzi żyjących przed wiekami. Nie zabrakło także czasu na zakup pamiątek oraz wspólny, smaczny obiad.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Gnieźnie. Tam uczniowie zwiedzili Katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha, poznając historię jednego z najważniejszych zabytków w Polsce.

Wieczorem szczęśliwie wróciliśmy do domu. Dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone i pełne pięknych wspomnień.

M. Borowczak

 
Serdecznie dziękujemy naszej wspaniałej Społeczności szkolnej oraz Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 3 za każdy dar dla kotków i piesków. 
Dzięki Waszemu zaangażowaniu i okazanej empatii mogliśmy wesprzeć akcję społeczną Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chodzieży i pomóc oraz edukować razem mieszkańców Chodzieży. 
Razem możemy więcej 😍 Cieszymy się, że zawsze można liczyć na Wasze wsparcie. 
 
MJD

 
 Miejski Zakład Komunikacji Sp z o o, podczas wydarzenia plenerowego "Chodzieski Open Fest" rozstrzygnął miejski konkurs filmowy, pt. "Mobilność przyszłości w Chodzieży - autobusy i rowery w naszym mieście".
Naszą szkołę w konkursie reprezentowały dwa zespoły pod opieką Pani Małgorzaty Jeśko-Doręgowskiej. Obie prace zostały wysoko ocenione, szczególnie za pomysłowość i zgodność z tematem. 
Wojciech Kaczmarek i Aleksander Gałkowski zajęli 1. miejsce- otrzymując  dyplomy i wysoką nagrodę, natomiast Amelii Kempce i Norbertowi Jakubowskiemu Jurykonkursu - przyznało 3.miejsce oraz nagrody. 
Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i gratulujemy sukcesów. 
 
Małgorzata Jeśko-Doręgowska

 

W ramach innowacji pedagogicznej „Kaligrafia i ortografia” uczniowie klas czwartych i piątych z naszej szkoły podczas majowych lekcji języka polskiego wykonywali lapbooki, w których prezentowali poznane do tej pory w szkole zasady ortograficzne. Stały się one podsumowaniem dotychczasowej wiedzy ortograficznej i umiejętności kaligrafii ćwiczonej w I półroczu. Uczniowie w pracy indywidualnej lub grupowej mogli w nich zamieścić: quizy, rebusy, poznane zasady, przykładowe dyktanda, krzyżówki …

To zeszyt powtórkowy, który może się rozwijać wraz z doskonaleniem przez ucznia wiedzy i umiejętności w kolejnych latach edukacji.

Efekt pracy można zobaczyć na zdjęciach.

JR SM