Tuż przed "majówką" odbyła się w naszej szkole wyjątkowa akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas piątych wraz z wychowawcami dla całej społeczności szkolnej.
Młodzi artyści z ogromnym zaangażowaniem przypomnieli znaczenie tego doniosłego święta, wprowadzając wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Nie zabrakło pięknych recytacji, wzruszających scen oraz refleksji nad wolnością, ojczyzną i odpowiedzialnością za przyszłość naszego kraju.
Wsparciem dla akademii byli również uczniowie klas starszych - Zuzanna i Wojciech, którzy z piątoklasistkami wykonali patriotyczne pieśni, dodając uroczystości niezwykłego klimatu i wzruszającej oprawy muzycznej.
Dziękujemy wszystkim uczniom oraz zespołowi "dekoracji" - zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego wydarzenia. To była cenna lekcja historii, patriotyzmu i wspólnoty.
Małgorzata Jeśko-Doręgowska

 

W kwietniu w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Najlepsi w tej dziedzinie uczniowie z klas 4 - 7 wyłonieni po napisaniu dyktand klasowych pisali dyktanda konkursowe. W kategorii klas 4 - 5 laureatami zostali:

I miejsce – Inez Smaruj

II miejsce – Michał Konior

III miejsce – Aleksander Spychalski.

W kategorii klas 6 -7 laureatami zostali:

I miejsce Maja Fenger

II miejsce – Wojciech Piechocki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

JR SM

 

 

            W naszej szkole odbyła się ostatnia Bitwa innowacji The Voice of SP3, która dostarczyła wiele emocji. Uczniowie zaprezentowali swoje wokalne talenty, a jury z ogromnym zainteresowaniem oceniało każdy występ.

Po wielu tygodniach rywalizacji i ciężkiej pracy do wielkiego finału awansowali:

Urszula Gruntkowska

Jeremiasz Zbiński

Antonina Bucka

Olga Arkuszewska

Finaliści zachwycili jury swoimi umiejętnościami, pewnością siebie i wyjątkową energią na scenie. Każdy z uczestników dał z siebie wszystko, dlatego wybór najlepszych nie był łatwy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w The Voice of SP3. Każdy występ był wyjątkowy i pokazał, jak wiele talentów mamy w naszej szkole. Gratulujemy finalistom i trzymamy kciuki za wielki finał!

Już nie możemy się doczekać ostatniego etapu konkursu!

 

 

Katarzyna Kozakiewicz, Małgorzata Jaroszyk

 

Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica Zosia Głąb z kl. 5a zajmując 3 miejsce została laureatką powiatowego konkursu Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chodzieży pt. ”Palić, nie palić - oto jest pytanie?” wykonując pomysłowy lapbook. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego reprezentowania naszej szkoły.

 

 

Pasje są różne, niektóre krążą wokół jedzenia. Antoni z klasy 7c jest wielkim fanem żywności typu fast food. W związku z tym postanowił nam przybliżyć nieco historię McDonalda oraz różnego rodzaju ciekawostki dotyczące funkcjonowania tego typu restauracji. Na szczęście wspomniał również o tym, jak żywność typu fast food wpływa na nasze zdrowie. Pamiętajmy zatem, by tego typu przyjemności sprawiać sobie tylko od święta 😉.

Autor tekstu i zdjęć: Joanna Donderowicz, Danuta Drzewiecka-Piechowiak