- Szczegóły
- Artur Makowski
- Kategoria: świetlica
- Odsłony: 111
22 kwietnia przypada święto naszej planety. Ma ono przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. W tym roku hasłem przewodnim było: Planeta kontra Plastik. Plastik, bowiem to jeden z najważniejszych problemów środowiskowych XXI wieku. Zanieczyszczenia plastikiem mają negatywny wpływ na środowisko naturalne, życie ludzi i zwierząt. Plastikowe odpady zaśmiecają plaże, rzeki, wody mórz i oceanów. Mikroplastik przedostaje się także do łańcucha pokarmowego nas wszystkich. Problem jest coraz większy i aby go rozwiązać, należy podjąć szereg działań, między innymi: zmniejszyć produkcję plastiku, zwiększyć recykling i poprawić zarządzanie plastikowymi odpadami. By zwrócić uwagę na ten narastający problem, z okazji Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny pod tym samym tytułem, co tegoroczne hasło przewodnie. Z uwagi na podobny poziom prac, zostało przyznane I miejsce Hannie Zużewicz z klasy II b. Natomiast pozostali uczestnicy dostali dyplomy „Przyjaciela Ziemi” i drobne upominki. Cieszymy się, że dzieci mają wysoką świadomość tego, że należy pomóc naszej ukochanej planecie. Postarajmy się więc wybierać produkty z recyklingu, unikać jednorazowych, plastikowych opakowań i należycie segregować śmieci.
Katarzyna Gról
- Szczegóły
- Artur Makowski
- Kategoria: świetlica
- Odsłony: 125
Czas szybko mija i zaczyna robić się coraz cieplej. Do nas też już zawitała wiosna. Nawet mieliśmy już zajęcia na boisku szkolnym. Za nami organizacja Mikołajek, Dnia Kota i Bezpiecznych ferii. Teraz spędzamy czas na zajęciach plastycznych, na których wykonujemy ozdoby wielkanocne oraz kolorowe prace związane z tą piękną i zieloną porą roku. Za naszym oknem świetlicy też możemy znaleźć oznaki wiosny, na którą już niecierpliwie czekamy…
- Szczegóły
- Artur Makowski
- Kategoria: świetlica
- Odsłony: 216
Jak co roku, 25 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy szkolnej „Dzień Misia”. Było dużo zabawy i radości, bowiem dzieci w tym dniu mogły przynieść na zajęcia swoje ukochane maskotki.
Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Dzieci poznały również historię Święta Misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych i zgadywankach.
Ponadto robiliśmy różne prace plastyczne: misie z wykorzystaniem płyt DVD, misie z płatków kosmetycznych, opaski z misiami oraz kolorowanki. Rozmawialiśmy o znanych i lubianych misiach, a także na zakończenie oglądaliśmy bajkę „Miś Paddington”.
Katarzyna Gról
- Szczegóły
- Artur Makowski
- Kategoria: świetlica
- Odsłony: 211
Świetlica jest miejscem, w którym uczniowie spędzają czas przed i po zakończonych lekcjach. Staramy się, by każdy w niej czuł się dobrze i przede wszystkim bezpiecznie. Mamy nadzieję, że dzieci kojarzą to pomieszczenie z odprężeniem i zabawą. W roku szkolnym 2023/2024 do świetlicy uczęszcza bardzo dużo uczniów, którym pomagamy w odrabianiu lekcji, nadrabianiu zaległości szkolnych, a przede wszystkim czuwamy nad nimi podczas różnych gier i zabaw. Dzieci bardzo lubią zajęcia plastyczne, na których malują farbami, lepią z plasteliny, kolorują, tworzą różne rzeczy z papieru. Atrakcyjna jest również dla nich zabawa w sklep, dom czy restaurację, ponieważ mają w tym celu do dyspozycji wiele akcesoriów.
Najbardziej jednak dzieci lubią budować namioty i bazy. Oczywiście bezkonkurencyjne są dla nich zajęcia ruchowe, które w czasie pogody realizowane są na boisku szkolnym, a w razie jej braku w „Radosnej Sali”. Co jakiś czas mamy do dyspozycji również salę komputerową, którą oprócz gier wykorzystujemy również do nauki programu Paint czy Word. Na zajęciach świetlicy pamiętamy także o okazjonalnych świętach i ważnych dniach, wspólnie dekorując gazetki ścienne oraz prowadząc liczne rozmowy w tym zakresie.
Katarzyna Gról
- Szczegóły
- Artur Makowski
- Kategoria: świetlica
- Odsłony: 336
W maju zakończyliśmy w świetlicy innowację pedagogiczną „Gry i zabawy naszych rodziców i dziadków”. W trakcie realizacji innowacji stosowano metody i formy pracy, które były atrakcyjne dla uczniów i przyczyniły się do ich większego zaangażowania w zajęcia. Uczniowie poznając zabawy swoich rodziców i dziadków mogli doświadczać zdrowej rywalizacji, biorąc udział w rozgrywkach różnego typu gier stolikowych. Najczęściej dzieci wybierały Chińczyka, Warcaby, Szachy, Bingo, 5 sekund, Gorącego Ziemniaka, 24 godziny, Kalambury, Bierki. Uczniowie klas starszych lubili grać również w Statki, Kółko i krzyżyk oraz Państwa i miasta. Dzieci z klas młodszych zdecydowanie wolały zabawy ruchowe z wykorzystaniem piłek, skakanek czy hula hop, a także organizowane zajęcia plastyczne. Dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów cieszyły się zabawy z wykorzystaniem licznych akcesoriów, jak zabawa w sklep, w restaurację, dom czy lekarza. Uczniowie lubili również spędzać czas wykonując budowle ze zwykłych, drewnianych klocków.
Dzięki udziałowi w innowacji uczniowie rozwinęli swoje zainteresowania, poznali ciekawe formy spędzania wolnego czasu i nauczyli się go właściwie wykorzystywać. Nauczyli się również właściwej współpracy w grupie, zdrowego współzawodnictwa, samodzielności, wytrwałości w dążeniu do celu oraz aktywnego działania, a przede wszystkim doskonalili swoją sprawność ruchową. Ponadto innowacja wpłynęła na wzrost atrakcyjności zajęć świetlicowych.
W świetlicy zawsze pamiętamy też o okazjonalnych świętach wspólnie dekorując gazetki ścienne oraz prowadząc liczne rozmowy w tym zakresie. Z uwagi na zbliżające się wakacje, jedna z ostatnich gazetek dotyczyła bezpieczeństwie podczas letnich wakacji. Z wszystkimi grupami zostały również przeprowadzone pogadanki, jak bezpiecznie spędzić wakacje.
Naszym podopiecznym życzymy zatem udanego wypoczynku, niezapomnianych przeżyć i „zdrowego” powrotu do swoich klas w przyszłym roku szkolnym :)
Katarzyna Gról