Na kolejnym spotkaniu „Trójkowych krytyków” zapoznaliśmy się z filmem muzyczno –tanecznym „Step up”. Przesłaniem tego filmu jest, że marzenia się spełniają, wystarczy jedynie chcieć o nie zawalczyć.

Główni bohaterowie to Tyler – buntownik z biednej dzielnicy Baltimore i Nora – tancerka z dobrej szkoły, która musi znaleźć nowego partnera do tańca na swój egzamin dyplomowy.

Kłopoty z prawem sprawiają, że Tyler ląduje w ramach pracy społecznej w Maryland School of the Arts. Czuje się tam obco, dopóki jego umiejętności, jako zdolnego, ulicznego tancerza nie przyciągają uwagi Nory. Chłopak zdaje sobie sprawę, że ma tylko jeden występ, aby udowodnić, że może zajść w życiu dalej niż kiedykolwiek mógł to sobie wyobrazić.

Nasze spotkania pomagają uczniom w krytycznym myśleniu i zachęcają do wyrażania swojej opinii. Uczestnicy łatwiej potrafią odkryć wartości tkwiące w filmie i odnieść je do własnych problemów.

Wcześniejsze spotkanie, które było teoretyczne dotyczyło wskazaniu różnic między filmem biograficznym a dokumentalnym. Przed nami jeszcze jedna projekcja, na której poznamy fragmenty wybranych adaptacji  filmowych.

1. Gról, M. Kaczmarek