Podczas wycieczki uczestnicy mieli okazję połączyć zabawę z poznawaniem historii i kultury regionu. Jedną z największych atrakcji były gry terenowe, które wymagały współpracy, sprytu i rozwiązywania ciekawych zagadek. Dzięki nim zwiedzanie stało się jeszcze bardziej interesujące i pełne emocji.

Kolejnym punktem programu było wspólne ognisko, podczas którego można było odpocząć, upiec kiełbaski i spędzić czas w miłej atmosferze. Była to świetna okazja do integracji i rozmów.

Najważniejszym miejscem wycieczki był jednak Zamek w Kórniku, jeden z najpiękniejszych zabytków Wielkopolski. W zamku znajduje się muzeum z cennymi zbiorami, zabytkowymi wnętrzami oraz pamiątkami związanymi z historią Polski. Uczestnicy mogli podziwiać piękne sale, dawne meble i eksponaty muzealne, a także poznać legendę o Białej Damie.

Wycieczka do Kórnika była ciekawym i niezapomnianym doświadczeniem, które połączyło naukę, zabawę i wspólnie spędzony czas.

 

  1. Kozakiewicz, M. Muzolf

 
 
Właśnie pod tym hasłem odbył się w poniedziałek, dokładnie 1 czerwca Dzień Dziecka w "Trójce" – dzień pełen nie tylko sportowych emocji! 
Tegoroczne obchody dostarczyły uczniom mnóstwa radości, aktywności oraz niezapomnianych wrażeń.
Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego spaceru wokół jeziora. Wcześniej wszystkich uczniów serdecznie przywitała Pani Dyrektor - Iwona Petrykowska, życząc im pogodnego, bezpiecznego i pełnego uśmiechu dnia oraz pani Małgorzata Jeśko-Doręgowska - "lider" zespołu WF, odpowiedzialnego za organizację wydarzenia. 
Na uczestników czekało wiele atrakcji. Zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia chemiczne i fizyczne przygotowane przez panią Mariettę i Anetę, które pozwoliły uczniom odkrywać fascynujący świat nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie.
Nie zabrakło także sportowych emocji. Uczniowie klas IV–VIII odebrali bowiem dyplomy za swoje osiągnięcia i zaangażowanie w sportowe zmagania. Wcześniej przygotowali również ciekawe plakaty przedstawiające sportowców różnych dyscyplin, które następnie zaprezentowali na scenie.
Wspaniałą atmosferę stworzyły również wspólne tańce, zabawy integracyjne oraz kolorowe aktywności, które wywołały wiele uśmiechów i pozytywnych emocji.
Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców- Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chodzieży  za przygotowanie pikników i pysznych smakołyków oraz wielką pomoc w organizacji. Dziękujemy także Pani Agnieszce Aga Jaga  za muzyczne rytmy i szaleństwo dla uczniów. 
Dzięki Państwa zaangażowaniu ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy.
To był dzień pełen ruchu, nauki, zabawy i wspólnego świętowania – dokładnie taki, jaki powinien być Dzień Dziecka! 
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia, w tym MOSiR Chodzież i dyrektorowi- Michal Strumnik za udostępnienie terenu oraz stołów i ławek. 
 
Bądźcie szczęśliwi i radośni każdego dnia 
 
Małgorzata Jeśko-Doręgowska 
 

 
Uczniowie klasy 5B uczestniczyli w terenowych zajęciach wychowania fizycznego, które odbyły się na kortach Towarzystwa Tenisa Ziemnego As Chodzież. Pod okiem trenera Piotra Doręgowskiego oraz pani Małgorzaty Jośko-Doręgowskiej dzieci miały okazję poznać tajniki tenisa ziemnego i spróbować swoich sił w tej ciekawej dyscyplinie sportu.
Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z obiektem sportowym, zasadami bezpieczeństwa oraz podstawami techniki gry w tenisa ziemnego. Poprzez różnorodne ćwiczenia i zabawy rozwijali koordynację ruchową, refleks oraz celność, jednocześnie świetnie się bawiąc. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z tenisem, dlatego nie brakowało pozytywnych emocji, zaangażowania i sportowej radości.
Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni do dalszego rozwijania swoich umiejętności podczas wydarzenia Tennis Open Day, które odbędzie się już 13 czerwca. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia zachęcą uczniów do ponownego odwiedzenia kortów i odkrywania pasji do tej pięknej dyscypliny sportu. 
Dziękujemy trenerowi Piotrowi Doręgowskiemu za inspirujące zajęcia i pokazanie, że aktywność fizyczna może być nie tylko zdrowa, ale również pełna radości, nowych doświadczeń i sportowych wyzwań.
Dziękujemy za otrzymane upominki w postaci koszulek, a Towarzstwu Tenisowemu za udostępnienie kortów i możliwość realizacji plenerowychzajęć. 
Brawo dla klasy 5B za odwagę w podejmowaniu nowych wyzwań i wspaniałą sportową postawę! 
 
Małgorzata Jeśko-Doręgowska

 
 
Przedstawicielki naszej szkoły, panie Małgorzata Balicka i Małgorzata Jeśko-Doręgowska z wielką przyjemnością wzięły udział w wiosennej inauguracji sezonu 2026 Zielonego Punktu Kontrolnego w Nadleśnictwie Podanin  - "Zorientuj się na las". 
 
Wspólnie z innymi zaproszonymi osobami uczestniczyły w wyprawie z mapkami w poszukiwaniu punktów kontrolnych. Była to interesująca zabawa i okazja do zdobycia umiejętności poruszania się w terenie leśnym. Wszyscy dotarli do celu, gdzie nagrodą był poczęstunek na łonie natury i upominki. 
Wydarzenie zorganizowane było przez Nadleśnictwo Podanin, Lasy Państwowe, na czele z 
Nadleśniczym - panem Jacekiem Kulpińskim oraz panią Marzeną Kryzą - starszą specjalistką Służby Leśnej. 
Dzięki takim inicjatywom możemy zyskać wiedzę wartą przekazania szkolnej społeczności oraz zachęcać do wspólnego spędzania czasu, ciesząc się naturą i aktywnością na świeżym powietrzu. 
Spotkanie pozwoliło jeszcze bardziej dostrzec, jak wiele walorów przyrodniczych kryją nasze okolice i jak ważne jest ich
 odkrywanie oraz promowanie. 
Dziękujemy za zaproszenie, rzetelny przekaz oraz mile spędzony czas. 
Serdecznie polecamy takie lokalne wyprawy.
 
Małgorzata Jeśko-Doręgowska 
Małgorzata Balicka

 

W piątkowe popołudnie 29 maja uczniowie z klasy 4b wraz z wychowawczynią i rodzicami spotkali się w Ostoi Pod Dębami na kolejnym spotkaniu integracyjnym. Dopisała frekwencja i przepiękna aura. To był radosny czas zabaw i gier na powietrzu, wspólnych rozmów i degustacji przygotowanych przez rodziców smakołyków.

Dziękuję wszystkim za życzliwość.

Mirosława Stube