Dzisiaj towarzyszyło nam naprawdę sporo emocji. Główny korytarz szkoły ozdobiły prace uczniów klas pierwszych, którzy stworzyli plastyczną kompozycję tortów i ciast. Drugie klasy zmierzyły się z obliczeniami na podstawie czekoladowych przepisów, a trzecie zapoznały się z rozmaitymi ciekawostkami w teście czytania ze zrozumieniem. Klasy czwarte, piąte i siódme miały okazje popróbować swych sił w tworzeniu czekoladowych opowiadań kryminalnych oraz baśni. Klasy szóste stanęły przed prawdziwym wyzwaniem – przez całą godzinę zmagały się z czekoladowymi zadaniami z rozmaitych dziedzin (od geografii i matematyki aż po muzykę i język polski), zdobywając w ten sposób cukierki dla siebie i swoich kolegów oraz koleżanek z klasy. W międzyczasie wszyscy mieli okazję wzbogacić wiedzę o czekoladzie, korzystając z filmików i gazetek, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w naszym fotograficznym kąciku.

Okazuje się jednak, że taki czekoladowy dzień może być też sprawdzianem naszej spostrzegawczości i uważności. Wielu z nas zdecydowało się podjąć poszukiwania „złotych biletów”, które można było wymienić na czekoladę zakupioną przez Radę Rodziców. Przy okazji wyszło na jaw, że nasze sale lekcyjne i szkolne korytarze nie są nam wcale aż tak dobrze znane, jak myśleliśmy!

Powiedzmy sobie jednak szczerze, Dzień Czekolady nie może się obyć bez skosztowania tego smakołyku😉. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie fontann, które sprawiły, że mieliśmy okazję popróbować czekolady w niecodziennej formie. Było przy tym dużo zabawy, uśmiechów i wygłupów, co z pewnością pozwoli nam zapamiętać te chwile na długo.

Mamy nadzieję, że taki słodki, czekoladowy dzień natchnie nas optymizmem oraz energią i zapałem do dalszych działań.

Ka, DD, JD